SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 11154805
nr 1115 4805
Bricka
Nysilver, längd: 65 cm
Kondition: slitage
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 juni 2017
kl 19:33:47
19/6 14:53:34
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.